Youtube ve Google’ye Neden Girmiyor? Çöktü mü?

Az önce Youtube’nin bir anda yavaşlaması ile başlayan durumda Youtube’ye erişim komple kesilmişti. Aradan bir kaç dakika sonra ise aynı durumu da Google yaşadı. Peki Youtube ve Google’ye neden girilmiyor? Youtube ve Google çöktü mü? İşte detaylar.

Youtube ve Google’ye Neden Girmiyor? Çöktü mü?
Youtube ve Google’ye Neden Girmiyor? Çöktü mü?

Google Çöktü mü?

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde bir anda erişim sorunu yaşandı. Yaşanan bu soruna Mosyo.Net‘un Google yetkililerinden “Berksijen” elde ettiği bilgiye göre problem global kaynaklı.

Google‘de yaşanan anlık yavaşlama, sunduğu bütün hizmetlerde de yavaşlama oldu. Erişimi kesilen Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfasındaki yavaşlıklar ile ilgili en kısa sürede bir açıklama yapılması bekleniyor.

Downdetector’da yer alan bir takım verilere göre Google’da ve Youtube’de yaşanan sorundan en çok etkilenen ülkeler Türkiye ve Japonya oldu.

Yaşanan Bu Sorun Global Kaynaklı

Web Tasarım, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanı olan “Ali”nin ulaştığı bilgilere göre, problem Global kaynaklı olduğunu bir sorun olduğunu dile getirdi. Oluşan bu problem kaynağının en kısa sürede çözülmesi için ise yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.

Başka Ülkeler de ise VPN ile uygulamalara erişim sağladığını iddia ediyor.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0